A Simple Key For شهر های شمالی و جاذبه های گردشگری معرفی شهرهای توریستی شمال ایران Unveiled

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید مطالب مرتبط

در بافت پلکانی روستا خانه ها بر دوش یکدیگر ساخته شده و پشت بام خانه ی پایینی حیاط همسایه ی بالایی و محل گذر عابران است. کمی که به سمت ضلع شمال غربی روستا پیاده روی کنید به دره عمیق هینورد خواهید رسید که از میان صخره هایش چشمه ای زلال جاری است. از دیگر ویژگی های منحصر به فرد روستا روییدن درختی کهن به نام صندل است که عمر بعضی از آن ها را تا ۱۲۰۰ سال تخمین می زنند.

هر کدام از این مکان‌های دیدنی پیشینه‌ای تاریخی دارند و از زیبایی‌های این شهر به شمار می روند. تعدد جاذبه‌های گردشگری در این شهر باعث شده تا به عنوان یکی از بهترین شهرهای شمال برای تفریح شناخته شود.

اسالم منطقه‌ای کوچک در شهر زیبای تالش است که به دلیل مجاورت با دریای خزر و شهر اردبیل آب و هوای سرد و مرطوبی دارد.

رحیم آباد یکی از منطق سرسبز و بسیار زیبای شمال است و شاید در ظاهر فکر کنید که شاید حتی تکراری هم باشد. اما رحیم آباد محیط بسیار خاص تری است و با جاده سرسبز و با صفایی که از کلاچای می گذرد جاذبه های بیشتری برای خود به وجود آورده.

یکی از توریستی‌ترین و زیباترین روستاهایی که می‌توانید در ایران پیدا کنید، ماسوله است که از توابع شهر فومن به حساب می‌آید. چیزی که باعث خاص شدن ماسوله شده است، معماری بی‌نظیر آن به شکل پلکانی است و پشت بام هر خانه‌ای، حیاط خانه بالایی است.

بابلسر نه تنها بهترین جای شمال برای مسافرت است، بلکه یک مقصد مهاجرت به شمال هم محسوب می‌شود.

مقاله‌های read more اصلی: جاذبه‌های گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد و استان کهگیلویه و بویراحمد

در سفر به نوشهر اصلا نگران اقامتگاه نباشید. به دلیل ساخت و سایز زیاد ویلا در این شهر اجاره ویلا و سوئیت در نوشهر برای مسافران کار بسیار راحتی است.

قدمت این روستا به دوره زندیه برمی‌گردد. اگر به این روستا سفر کردید حتما از صنایع‌دستی و اقامتگاه‌های بوم‌گردی آن دیدن کنید.

پوشش گیاهی خاص این منطقه باعث شده که گونه‌های نادری از پرندگان و جانوران در این منطقه زندگی کنند و بر جذابیت جنگل بیفزایند.

از بهترین جای شمال برای مسافرت در استان گیلان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

از این رو جز مهم ترین شهرهای قبرس شمالی می باشد. این شهر در شرق شهر لفکوشا واقع شده است.

کلیک کنید ورود ثبت نام خانه دوره های آموزشی مشاوره زبان

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “A Simple Key For شهر های شمالی و جاذبه های گردشگری معرفی شهرهای توریستی شمال ایران Unveiled”

Leave a Reply

Gravatar